Психологическая помощь

ДАЙ СОБІ ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ: «ТИ – ЩАСЛИВИЙ?»

 

 

"Переживаючи неприємні події в житті, ми багато

 про що переживаємо, але ховаємо це глибоко в собі.

 Однак дуже важливо навчитися говорити

 про свої почуття, а значить, бачити себе."

 

На думку психологів, наслідки психологічної травми можуть переслідувати людину протягом усього життя. Кожен член сім'ї, з числа вимушено переміщених, може по-різному реагувати на зміни життєвих умов. Один замикається, інший проявляє агресію, у третього проблеми проявляються у вигляді психосоматичних проявів. В результаті починаються непорозуміння в сімейних стосунках. А коли сім'я дестабілізується, і дітки, і батьки відчувають себе неповноцінними і пригніченими.

Благополуччя дитини залежить від психологічного клімату в родині. Якщо мама знаходиться в розгубленості, пригніченому стресовому стані, то дитина повертаючись в сім'ю після дитячого садочка, школи, знову потрапляє в травматичну ситуацію. Особливо немовлята та маленькі діти моментально "зчитують" настрій дорослих і починають капризувати. Тому так важливо батькам навчитися справлятися з негативними ситуаціями та емоціями, що її супроводжують, за допомогою індивідуальних консультацій, спеціальних психологічних груп підтримки.

Психічне здоров'я та емоційне благополуччя важливі в літньому віці так, як на будь-якому іншому етапі життя .

Старість буває різна, і від самої людини, в першу чергу, залежить чи буде її доля щаслива. Яка людина - така її старість. Люди похилого віку, тобто люди у віці 60 років і старше, займають важливе місце в суспільстві, будучи членами сімей, добровольцями, волонтерами, а також активними громадянами.

Проте психічне здоров'я, яке кардинально впливає на фізичне є найважливішим. Наприклад, у людей похилого віку з пригніченими психічними (нездоровими) станами, хворобами серцево-судинної, опорно-рухової систем, вищі показники депресії в порівнянні з тими, у кого соматичних захворювань немає. І навпаки, якщо не лікувати депресію у літньої людини з хворобою серця , то це може негативно впливати на результат фізичної хвороби.

Якщо Ви повноцінно усвідомлюєте  свою важливу роль і місце в житті вашої родини та суспільства, розумієте що Ви потрібні вашим дітям, онукам, друзям, а може й вашим колегам, знаєте, що Вам є що сказати і ви можете деякі речі зробити так, як їх не зробить більше ніхто - Ви завжди знайдете в собі сили залишатися життєрадісними, бадьорими і молодими!

Якщо ви помічаєте за собою хронічну втому, замкнутість, апатію, безсоння, безпричинну тривожність або неконтрольовану агресію - ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ДО психолога Єдиного центру допомоги внутрішньо переміщеним особам. Пережити складну подію в житті легше за допомогою фахівця.